Logo Gminy Wycko

Dni Gminy Wicko 2012

Jak mówi stara prawda – „ To co dobre szybko się kończy”. W naszym przypadku to co fajne i miłe czyli coroczne święto Naszej Gminy dobiegło ku końcowi.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2012 przedstawiająca Panią Katarzynę Kobielę wykonującą piosenkę o czarownicach na scenie na stadionie w Charbrowie.

Tegoroczne Dni Gminy okazały się wyjątkowe i ponadlokalne z uwagi na naszych gości przybyłych z Gminy Nawojowa oraz z Gminy Zonnebeke z Belgii. Oficjalnym początkiem święta była piątkowa uroczysta Sesja Rady Gminy, na której Przewodniczący Pan Jacek Stanuch wraz z Wójtem przywitali przybyłych gości życząc miłego pobytu i wspaniałej zabawy. Podczas sesji przedstawiono, krótkie prezentacje uczestników tegorocznych obchodów oraz wysłuchano koncertu rodzeństwa Chylińskich jak również dzięki Pani Kasi Kobiela mogliśmy zapoznać przybyłych gości z gminną piosenką.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2012 przedstawiająca prezentację Gminy Nawojowa podczas uroczystej sesji Rady Gminy.
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2012 przedstawiająca paradę z Wicka do Charbrowa.

Pierwszy dzień Dni Gminy Wicko odbył się 04.08.2012 i obfitował w wiele atrakcji.Obchody tego dnia rozpoczęto od przemarszu barwnego korowodu Czarownic, Czarodziejów i Postaci Bajkowych z Wicka do Charbrowa. Na scenie prócz Teatru Władca Lalek, wystąpili beneficjenci projektu „Razem łatwiej pokonamy trudności” oraz lokalni artyści biorący udział w konkursie Talenty Naszej Gminy, którego tegoroczną edycję rozstrzygnęliśmy w czerwcu. Tego dnia wybrano Czarownicę, która chronić będzie gminę przed złymi czarami. Rozstrzygnięto również konkursy: na najładniejszą posesję oraz na pojazd wykonany w ramach konkursu „Jazda na byle czym”.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2012 przedstawiająca konkurs na Czarownicę Roku.

Zwieńczeniem wieczoru okazał się koncert Ani Wyszkoni oraz pokaz sztucznych ogni.

Drugi dzień Dni Gminy rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym w Charbrowie, a następnie od godz. 15 zmaganiami gmin w konkursie „WROTA”. W szranki stanęło 5 drużyn z gmin: Nawojowa, Zonnebeke, Łeba, Cewice, Wicko, które wykazały się siłą, szybkością i dużym poczuciem humoru, prezentując swoje występy artystyczne na scenie czy też biorąc udział w takich konkurencjach jak: martwy ciąg – dla kobiet, bieg na szczudłach, sztafeta wiejska w gumiakach oraz liczenie pieniędzy.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2012 przedstawiająca ”Wielką Rywalizację Otwartego Turnieju Administracji” - występ promocyjny Gminy Cewice.
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2012 przedstawiająca ”Wielką Rywalizację Otwartego Turnieju Administracji” - konkurencja sztafeta wiejska w gumiakach.

Po zaciętych bojach pierwszy raz w historii tej rywalizacji wygrała nasza Gmina. Na drugim miejscu uplasowali się goście z Nawojowej a na trzecim goście z Belgii.

Na zakończenie zabawy wystąpili artyści z Nawojowej, oraz nasi lokalni artyści i zespół „Zosieńki”.

Mimo tak wielu atrakcji nie zapomnieliśmy o najmłodszych, którzy całkowicie bezpłatnie korzystać mogli z takich elementów jak: eurobaungy, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia rakieta i waterball oraz trampoliny, klocki czy sprzęt muzyczny.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2012 przedstawiająca dmuchany plac zabaw dla dzieci.

Dziękując wszystkim sponsorom oraz współrealizatorom tegorocznej imprezy, mając nadzieję na świetną zabawę zapraszamy za rok.

Plakat Dni Gminy Wicko 2012, na którym widnieje harmonogram Dni Gminy, fotografia Ani Wyszkoni – gwiazdy Dni Gminy Wicko 2012, oraz informacja o organizatorach i sponsorach imprezy.

 

Prezentujemy tekst piosenki, który zwyciężył w Gminnym konkursie, a który został przygotowany przez Panią Lucynę Chojnacką i Panią Katarzynę Kobiela.

1. Jak legenda dawna głosi w starych księgach zapisana,
Z działalności trzech czarownic okolica była znana.
Między Wickiem a Charbrowem, gdy pochmurno, wiatry wieją,
Ukazują się mieszkańcom i w domostwach postrach sieją.

REF: Czarownice małe, duże
W herbie miotła, pióro kurze,
Eliksiry z ziół gotują, jak potrzeba to czarują.

2. To natura cud sprawiła, że nas pięknie położyła,
Są jeziora, lasy, morza, tu atrakcji znajdziesz złoże,
Rozwijają się talenty kulinarne i sportowe,
Rozsławiając Gminę Wicko sukcesami, dobrym słowem.

REF: Czarownice małe, duże…

3. My, mieszkańcy naszej gminy, już się czarów nie boimy
Poświeceniem, wspólną pracą ludzie tutaj się bogacą,
Tu odpoczniesz, zbierzesz siły, wszystkich pięknie ugościmy,
By zobaczyć to co mamy, przyjeżdżajcie – zapraszamy!

REF: Czarownice małe, duże…

Tekst piosenki o czarownicach do pobrania (PDF 36 KB).