Logo Gminy Wycko

Dni Gminy Wicko 2013

tegoroczne obchody były podzielone na trzy części, gdzie zaplanowanych było sporo atrakcji.

Dnia pierwszego odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy, podczas której Burmistrz Gminy Zonnebeke oraz Wójt Gminy Nawojowa przedstawili prezentacje bliżej opisujące ich pochodzenie, położenie oraz swoją pracę, kulturę i tradycje. Następnie odbyło się uroczyste krojenie tortu, na którym znajdowały się trzy herby gmin: Wicka oraz zaprzyjaźnionych gmin: Nawojowej i Zonnebeke. Na godziny wieczorne zaplanowane zostały występy regionalnych zespołów oraz poczęstunek w formie kuchni kaszubskiej dla wszystkich zgromadzonych gości przygotowane w ramach projektu “Przygody Remusa sposobem na edukację kulturalno – regionalną i integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy”. Odbyło się również przedstawienie w języku angielskim w wykonaniu uczniów SP Wicko, przedstawienie obrazujące legendę czarownicy związanej z Wickiem w wykonaniu powstałej grupy w ramach projektu “Międzypokoleniowa energia sposobem edukacji mieszkańców, promocji kulinarnej i kulturalnej regionu oraz e-aktywności seniorów”, występ Iluzjonisty, występ grupy Nawojowiaków z Nawojowej oraz wiele innych atrakcji.

Fotografia zbiorowa z Dni Gminy Wicko 2013 przedstawiająca uczestników uroczystej sesji rady Gminy Wicko

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2013 przedstawiająca występy artystyczne przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w w Wicku

Dzień drugi rozpoczęto od odczytania legendy o czarownicy Ernie a następnie ruszyła parada z Wicka do Charbrowa. W korowodzie uczestniczyły motocykle z klubów lęborskich, Stowarzyszenie Lew Lębork z rowerzystami, orkiestra Ziemi Lęborskiej prowadzona pod kierunkiem Wiesławy Wojciechowicz, grupa bębniarzy z Wicka oraz grupy formalne i nieformalne tworzące ten kolorowy pochód. Dalsza część święta odbywała się już na stadionie sportowym w Charbrowie.  Przeprowadzone zostały konkursy na Czarownicę Roku 2013, na najlepszy pojazd bajkowo – ekologiczny oraz ogłoszone zostały wyniki na najpiękniej przystrojoną posesję. Były występy grupy z Nawojowej a także wiele atrakcji w wiosce czarownic, gdzie skorzystać było można z Centrum SPA czarownic, wypić magiczne eliksiry, otrzymać paszport czarownicy, zrobić pamiątkowe zdjęcia czy też obejrzeć pokazy iluzjonisty, magiczne sztuczki klubu młodych odkrywców z SP Wicko oraz wysłuchać hymnu czarownic. Podsumowaniem tego dnia był koncert gwiazdy wieczoru – Haliny Mlynkovej, która z przebojami takimi jak “czerwone korale” czy też “w kinie, w Lublinie” oczarowała zgromadzoną publiczność.  Po koncercie na niebie rozbłysły przepiękne fajerwerki.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2013 przedstawiająca uroczystą paradę z Wicka do Charbrowa

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2013 przedstawiająca konkurs na Czarownicę Gminy Wicko 2013.

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2013 przedstawiająca pokazy iluzjonisty.

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2013 przedstawiająca koncert Haliny Mlynkowej.Dzień kolejny rozpoczęto od uroczystej mszy świętej a tuż po niej wystąpili laureaci konkursu “Talenty Naszej Gminy”. Główną atrakcją dnia trzeciego był coroczny Turniej jednostek samorządów terytorialnych “Wrota”, w którym w tym roku samorządowcy promowali selektywną zbiórkę odpadów. Konkurencje były oparte o tą właśnie Ustawę – na szczęście nie było większych trudności z prawidłową segregacją, co pokazuje że segregacja nie jest czymś trudnym i złym. Po turnieju odbyły się występy zespołów regionalnych oraz spektakl, który był zaplanowany w ramach realizacji projektu pn. “Przygody Remusa sposobem na edukację kulturalno – regionalną i integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy “.

Przez całe trzy dni wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać z profesjonalnego placu zabaw, którego fundatorem była firma Lane Energy Sp. z o. o. Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom, dzięki którym udało nam się zorganizować Dni Gminy Wicko.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2013 przedstawiająca dmuchany plac zabaw dla dzieci.

Poniżej zamieszczamy do pobrania regulaminy związane z udziałem w Dniach Gminy Wicko 2013.

PROGRAM

Piątek 19 lipca 2013

 • 12:00
  Uroczysta Sesja Rady Gminy Wicko.
 • 16:00
  Ocena magicznych posesji zgłoszonych do konkursu na najpiękniejszą posesję.
 • 18:00
  Spektakl teatralny w wykonaniu powstałej grupy w ramach projektu pn. „Międzypokoleniowa energia – sposobem edukacji mieszkańców, promocji kulinarnej i kulturalnej regionu oraz e-aktywności seniorów”, który odbędzie się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wicku.
 • 19:00
  Magiczna noc z kinem letnim przed budynkiem GOKiS w Wicku (filmy wyświetlane na świeżym powietrzu, muzyka na żywo w wykonaniu grupy artystycznej z zaprzyjaźnionej Gminy Nawojowa, ziołowa kawiarenka, punkt gastronomiczny, grill i inne atrakcje).

Sobota 20 lipca 2013

 • 11:00 – 14:00
  Rejestracja czarownic i pojazdów przed budynkiem GOKiS w Wicku (w tym od 11.00 – 13.00 malowanie twarzy).
 • 14:00
  Parada z Wicka do Charbrowa
 • 15:00
  Koncert Orkiestry Wiesławy Wojciechowicz oraz Grupy Perkusyjnej z Gminy Wicko.
 • 15:10
  Uroczyste otwarcie.
 • 15:30 – 18:30
  Odśpiewanie piosenki czarownic z wprowadzeniem elementów języka migowego, wybory czarownicy roku, występy zaprzyjaźnionej gminy Nawojowa oraz ogłoszenie wyników konkursu pt. „Jazda na byle czym”.
 • 18:30
  Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą posesję.
 • 19:00
  Losowanie nagród głównych w loterii fantowej
 • 19:00 – 21:00
  Atrakcje i niespodzianki w wiosce czarownic (m.in. występ Iluzjonisty).
 • 21:00
  Koncert Haliny Mlynkovej.

Niedziela 21 lipca 2013

 • 11:30
  Msza św. w kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca w Charbrowie.
 • 14:00
  Występy laureatów konkursu Talenty naszej gminy.
 • 15:00 – 17:00
  Turniej pn. „Wrota”.
 • 17:00 – 19:00
  Przegląd zespołów regionalnych (grupa z Cewic, grupa z Nawojowej, Ziemia Lęborska oraz spektakl w wykonaniu powstałej grupy w ramach projektu pn. „Przygody Remusa sposobem na edukację kulturalną i integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy”.

 

Plakat Dni Gminy Wicko 2013, na którym widnieje zamieszczony powyżej harmonogram Dni Gminy, fotografia Haliny Mlynkowej – gwiazdy Dni Gminy Wicko 2013, fotografia z konkursu na Czarownicę Roku , oraz informacja o patronach medialnych i dofinansowaniu imprezy ze środków unijnych.