Logo Gminy Wycko

Dni Gminy Wicko 2010

Tegoroczne obchody Dni Gminy Wicko cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród mieszkańców jak i przybyłych turystów.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca mieszkańców zebranych na stadionie w Charbrowie.

I dnia zgodnie z zapowiedzią, nasza gmina przeżywała prawdziwy zlot czarownic i czarodziejów. W konkursie na czarownicę/czarodzieja Gminy Wicko 2010 r. wzięło udział 17 małych przebierańców i 8 dorosłych czarownic, którzy po sabacie przy kamieniu, w asyście rycerzy i zespołu Nawojowiacy,  przeszli barwnym pochodem z Wicka do Chabrowa, przeraźliwie śmiejąc się i wykrzykując magiczne zaklęcia.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca paradę z Wicka do Charbrowa

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca paradę z Wicka do Charbrowa

Na stadionie uczestników pochodu przywitała Orkiestra Reprezentacyjna Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, po czym oficjalnego otwarcia dokonał wójt gminy – Dariusz Waleśkiewicz wypijając magiczny eliksir i przekazując jego moc prowadzącemu imprezę Janowi Kiślukowi.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca paradę z Wicka do Charbrowa. Orkiestra Reprezentacyjna Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca Wójta Gminy Dariusza Waleśkiewicza wraz z Janem Kieślukiem oficjalnie otwierających Dni Gminy.

Po części oficjalnej, przedstawiono przybyłe czarownice i czarodziejów, którzy zaprezentowali własną interpretację lotu na miotle.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca konkurs na Czarownicę Roku.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca konkurs na Czarownicę Roku.

Burzliwe narady jury wyłoniły zwycięskie czarownice. W kategorii dzieci I miejsce zajęła czarownica Agata Andrewskowska, natomiast dorosłą I czarownicą Gminy Wicko roku 2010 została Dominika Skibińska ze swoim kotem Patrycją Skibińską. Insygnia władzy (latającą miotłę) I czarownicy, przekazała dotychczas panująca, wybrana w roku 2009 – Czarownica Edyta Żurawska.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca zwyciężczyni w kategorii dzieci w konkursie na Czarownicę Roku oraz wójta wręczającego nagrodę.

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca zwyciężczynie w kategorii dorosłych w konkursie na Czarownicę Roku.

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca zwyciężczynie w kategorii dorosłych w konkursie na Czarownicę Roku.

Kolejną częścią bogatego programu imprez były występy laureatów Talentów Naszej Gminy z roku 2009 m.in.: Eli Bojke, Sandry Pączek czy Dominiki Stanieckiej oraz licytacja 7 obrazów, z której dochód przeznaczono na leczenie Agnieszki Naczk.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca licytację obrazów.

Nie zabrakło jednak i innych atrakcji. Dla najmłodszych zapewniono różne gry i zabawy, dmuchane place zabaw, wata cukrowa, popcorn i zabawki jak również bajkowe postaci przy których każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla tych odrobinę starszych atrakcji dostarczały liczne stoiska jak również loterie, w których wygrać można było sprzęt gospodarstwa domowego oraz skuter ufundowany przez anonimowego darczyńcę.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca stoisko bractwa rycerskiego.

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca bawiące się dzieci.
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca skuter będący nagroda główna w loterii.

Wieczorem wylosowano nagrodę główną w loterii Stowarzyszenia „Iskierka Nadziei”, która powędrowała do Chocielewka, a na scenie pojawił się Zespół BIG CYC, którego występ przyciągnął przed scenę sporą liczbę fanów.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca koncert zespołu Big Cyc.
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca koncert zespołu Big Cyc.

Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń okazał się pokaz sztucznych ogni, po którym DJ Gregor zaprosił wszystkich do zabawy pod chmurką.

Logotypy projektu “Razem łatwiej pokonamy trudności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pierwszy dzień Dni Gminy Wicko realizowany był w ramach projektu “Razem łatwiej pokonamy trudności” (PO KL, Piorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej). Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca pokaz sztucznych ogni.

 

II dzień Święta Naszej Gminy, przyniósł również wiele atrakcji.
Na rozpoczęcie swoim śpiewem i tańcem zachwycił zespół Nawojowiacy, po czym swoje umiejętności zaprezentowali laureaci II Edycji Talentów Naszej Gminy tj. Szymon Iskra oraz Kamil Majczak.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca występ zespołu Nawojowiacy
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca występ zespołu Nawojowiacy

Około godziny 16:00 rozpoczęto turniej WROTA Gmin, współorganizowany przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei, Urząd Gminy w Wicku oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku, którego celem było przede wszystkim: dobra zabawa, upowszechnianie zdrowej rywalizacji i zdrowego trybu życia.
W turnieju wzięły udział reprezentacje Urzędów Miast i Gmin z terenu powiatu Lęborskiego jak również reprezentacja z zaprzyjaźnionej Gminy Nawojowa z południa Polski.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca turniej WROTA – reprezentacja z Wicka

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca turniej WROTA – konkurencja przeciągania liny.

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca turniej WROTA – konkurencja piłowania pnia drzewa na czas.

Przedstawiciele ww. zmagali się m.in. z takimi konkurencjami jak: przeciąganie liny, sztafeta, piłowanie drewna na czas, przelewanie wody łyżkami, jak również lepienie pierogów, ubijanie piany czy przyszywanie przez włodarzy guzików na czas. Wszystkie konkurencje dostarczyły mnóstwo emocji ale i świetnej zabawy. Ostatecznie turniej wygrała reprezentacja Gminy Nawojowa osiągając miażdżącą dziesięciopunktową przewagę nad drugą w klasyfikacji Gminą Miasto Łeba. Nasza reprezentacja, mimo poważnej kontuzji jednego z uczestników, zajęła zaszczytne III miejsce.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia wystąpił kabaret „PAKA”, który rozbawił publiczność do łez.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2010 przedstawiająca występ kabaretu „PAKA”

Dziękujemy wszystkim sponsorom za zaangażowanie i wsparcie organizacji Dni Gminy Wicko
Serdeczne podziękowania dla:
– Firmy KSM SYSTEM Sp. z o. o. z siedzibą w Gdańsku
– Adama Czuby
– Marcina Pęskiego
– Małgorzaty i Dariusza Zarzyczny
– Hanny i Dariusza Chrzanowskich
– Firmy PUH DIKAR
– Stowarzyszenia “Uwolnić wiedzę”
– Ryszarda Sokólskiego
– Jana Kasprzyk
– Henryka Ruszewskiego
– Jana Jurkiewicza
– Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
– Zakładu Mięsnego Stellmach
– Zakładu Mleczarskiego Śnieżka
– Agencji Artystycznej PAJA
– Ireneusza Puciłowskiego
– Daniela Michuniewicza
– Barbary Gawron – Gołębiowskiej
– Agnieszki Radłowskiej
– Brygidy Laskiewicz
– Bogumiły Burzyńskiej
– Dziennika Bałtyckiego
– Nadleśnictwa Lębork
– Jana Chilińskiego
– Józefa Miszk
– Janiny Czuby
– Heleny Krzyżanowskiej
– Danuty Skibińskiej