Logo Gminy Wycko

Dni Gminy Wicko 2011

Dnia 16.07.2011 r. w ramach projektu „Razem łatwiej pokonamy trudności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego rozpoczął się magiczny czas dla mieszkańców Gminy Wicko, którzy świętowali obchody Dni Gminy Wicko. Festyn pn. „Integracja Społeczna Nasz Wspólny Cel” rozpoczął się o godz. 15:00 na stadionie w Charbrowie konkursami dla dzieci. W tym samym czasie odbywała się rejestracja czarownic przy GOKiS w Wicku, następnie odczytano legendę przy kamieniu czarownic, co poprzedziło przemarsz korowodu z Wicka do Charbrowa.

O godz.16:30 nastąpiło uroczyste otwarcie Dni Gminy Wicko, po czym na scenę wkroczyły czarownice biorące udział w konkursie na „Czarownicę roku 2011”. Konkurs był podzielony na dwie kategorie, dla dzieci i dla dorosłych, w kategorii dla dzieci I miejsce zajęła Zofia Parcej, II miejsce zajęła Oliwia Dedo, III miejsce zajęła Amelia Hensoldt. W kategorii dla dorosłych I miejsce zajęła Edyta Żurawska, II miejsce Magdalena Renkiel, III miejsce Daria Parcej.

Gośćmi na scenie były również dzieci z SP Szczenurze oraz laureaci tegorocznej edycji konkursu Talenty Naszej Gminy

  • Jakub Sitkowski,
  • Paweł Krzyżanowski,
  • Sandra Pączek.

O godz. 18:30 rozpoczęły się konkursy z nagrodami dla dorosłych, którzy sprostali konkurencjom przygotowanym przez organizatorów imprezy. O godz. 20:00 odbył się koncert Zespołu Czarno- Czarni, który trwał do godz. 21:30. Po koncercie mieszkańcy gminy Wicko oraz goście mogli uczestniczyć w zabawie pod chmurką prowadzoną przez DJ-a.
B.K.

Logotypy projektu “Razem łatwiej pokonamy trudności” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca motocykle reprezentacji Lęborskiego Klubu Motocyklowego stojące na stadionie w Charbrowie.
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca konkurs na Czarownicę Roku.
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca konkurs na Czarownicę Roku.
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca koncert zespołu Czarno-Czarni.

II dzień Święta Naszej Gminy, przyniósł również wiele atrakcji. Na rozpoczęcie, dla wszystkich przybyłych mieszkańców i gości zagrał zespół Rebel po czym wystąpił nasz zespół „Zosieńki” a swoim śpiewem i tańcem zachwycił również zespół Piecuch z Nawojowej. Swoje zdolności wokalne zaprezentowały również Agnieszka Kielas i Roksana Chwedoruk a kabaret „Cipuleńki” z Wojciechowa rozbawiły przybyłą publiczność swoim nowym skeczem.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca występ zespołu „Zosieńki” .
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca występ kabaretu „Cipuleńki”.

 

Po godzinie 17:00 rozpoczęto Wielką Rywalizację Otwartego Turnieju Administracji, której celem było przede wszystkim: dobra zabawa, upowszechnianie zdrowej rywalizacji i zdrowego trybu życia. Współorganizatorem turnieju było lokalne Stowarzyszenie „Inicjatywa”, które zajmuje się promocją zdrowego trybu życia dzięki działaniom współfinansowanym przez Firmę Danone. W turnieju wzięły udział reprezentacje Urzędów Miast i Gmin z terenu powiatu Lęborskiego jak również reprezentacja z zaprzyjaźnionej Gminy Nawojowa z południa Polski. W przerwie turnieju mogliśmy posłuchać Zespołu WGA z Łeby.

Przedstawiciele ww. zmagali się m.in. z takimi konkurencjami jak: promocja Gmin za pomocą piosenki, scenki czy wierszyka, zbieranie piłeczek rękawicą bokserską, sztafeta w workach, piłowanie drewna na czas, wbijanie gwoździ przez kobiety, rzut teczką na odległość przez włodarzy czy liczenie pieniędzy dla Skarbników. Wszystkie konkurencje dostarczyły mnóstwo emocji ale i świetnej zabawy. Ostatecznie turniej wygrała reprezentacja Gminy Nawojowa osiągając miażdżącą przewagę nad drugą w klasyfikacji Gminą Cewice. Nasza reprezentacja zajęła zaszczytne III miejsce, natomiast na miejscu IV zaklasyfikowała się Gmina Miejska Łeba.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca ”Wielką Rywalizację Otwartego Turnieju Administracji” - występ promocyjny Gminy Wicko.
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca ”Wielką Rywalizację Otwartego Turnieju Administracji” - konkurencja bieg w workach.
Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca ”Wielką Rywalizację Otwartego Turnieju Administracji” - konkurencja piłowania pnia drzewa na czas.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca ”Wielką Rywalizację Otwartego Turnieju Administracji” - konkurencja rzutu teczką na odległość.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia wystąpił kabaret „DKD”, który rozbawił publiczność.

Fotografia z Dni Gminy Wicko 2011 przedstawiająca występ kabaret „DKD”.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom za zaangażowanie i wsparcie organizacji Dni Gminy Wicko.