Logo Gminy Wycko

Atrakcje turystyczne Gminy Wicko

  1. Farma Alexa www.farmaalexa.pl

To miejsce niezwykłe i pełne zabawy dla każdego dziecka. Panujący na miejscu sielski klimat tylko zachęca do nieposkromionej niczym zabawy.  Farma Alexa znajduje się w miejscowości Charbrowo, tuż przy drodze numer 214 w kierunku Łeby. Farma Alexa składa się z następujących atrakcji: Królikowo to miejsce, w którym poznamy królika Alex, od którego notabene wzięła się nazwa całego parku. Zobaczymy tu nie tylko to zwierzę, lecz również jego rodzinę i przyjaciół! Labirynt Alexa to miejsce, które nieco rozrusza szare komórki. Jest to jednak wielka zagadka w postaci labiryntu w polu kukurydzy. Czy uda się wam przejść go całego, odkryć hasło i znaleźć zagubiony w labiryncie dzwon? Natomiast jeżeli nadal potrzebujecie poznać więcej informacji na temat życia Królika Alexa, to koniecznie musicie zobaczyć na własne oczy Ogrody. To tutaj rosną jego ulubione przysmaki! Chomikowo to kolejna atrakcja, którą warto odwiedzić. Jednak zamiast zobaczenia tam tych małych stworzeń, sami będziecie mogli poczuć się jak chomik w kołowrotku! Wskakujcie do tuby i biegnijcie do celu! Siankowo to jednak wielka piaskownica, oferująca świetną zabawę dla każdego, kto tu wpadnie. Otoczona belami siana daje świetną frajdę, a co więcej — oferuje świetne widoki z jej szczytu! oraz wiele, wiele innych atrakcji !

  1. Park Rekreacyjno - Edukacyjny Sea Park w Sarbsku www.seapark.pl

Jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce. Położony jest na terenie gminy Wicko zaledwie 8 km od Łeby. To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i  przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie. Zwiedzający mają okazję zobaczyć z bliska karmienie fok połączone z ich treningiem. Na terenie parku znajduje się także oceanarium prehistoryczne 3D z kinem 5D, gdzie oglądać można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, jak również park makiet zwierząt morskich. Sea Park to nie tylko fokarium, ale również muzeum marynistyczne z bardzo dużą ilością eksponatów o wysokiej wartości historycznej.

  1. Łeba Park - Park Dinozaurów www.lebapark.pl

Wizyta u nas to niezwykła, fantastyczna przygoda w przeszłość, aż do epoki kredy. Tylko w Łebie w Parku Dinozaurów na 20ha spotkasz trójwymiarowe gady naturalnej wielkości.

Pełna przygód i atrakcji trasa, niezapomniane widoki i przeżycia, które na zawsze pozostaną w pamięci małego człowieka. Fantastyczna przygoda edukacyjna dla małych i doskonała zabawa dla dużych miłośników największych gadów w historii.

Zabierz całą rodzinę na fantastyczną wyprawę do jedynego na Pomorzu Parku Dinozaurów w Łebie.